HOME > AWARDS AND HONORS > THE ASSOCIATION OF FORMER STUDENTS COLLEGE-LEVEL TEACHING DISTINGUISHED ACHIEVEMENT AWARDS > AFS College-Level Teaching Award Recipients

AFS College-Level Teaching Award Recipients

 
Last Name First Name Department Year
Allen Angela Mathematics 2020
Allen  Gregg Neuroscience and Experimental Therapeutics 2020
Armitage Anna Marine Biology 2020
Burns Rebecca Nursing 2020
Cannon Carolyn Mirobial Pathogenesis and Immunology 2020
Capraro Mary Margaret Teaching, Learning and Culture 2020
Castro Juan Pharmacy Practice 2020
Devers Cynthia  Management 2020
Ege Matthew  Accounting 2020
Erminy Marcel Architecture 2020
Esquivel Gabriel Architecture 2020
Fadlelmula Mohamed  Petroleum Engineering 2020
Fogarty Melissa Educational Psychology 2020
Frauenfeld Oliver Geography 2020
Giese Benjamin Oceanography 2020
Goodey-Pellois Joanna Chemistry 2020
Hammond Tracy  Computer Science and Engineering 2020
Hartl Darren  Aerospace Engineering 2020
Heim Gregory  Information and Operations Management  2020
Hennessey Bernard Comprehensive Dentistry 2020
Herring Andy Animal Science 2020
Jewell Joseph Sociology 2020
Kabani Faizan Dental Hygiene 2020
Laporte Catharina Anthropology 2020
Mahapatra Rupak  Physics and Astronomy 2020
Miller Glen Philosophy 2020
Murphrey Theresa Agriculture Leadership, Education, and Communicatoins 2020
Nascentes Alves Ibere Petroleum Engineering 2020
Pickens Adam Environmental and Occupational Health 2020
Ramasubramanian Srividya Communication 2020
Rich Lisa Law 2020
Stoddard Kati Plant Pathology & Microbiology 2020
Suntzeff Nicholas  Physics and Astronomy 2020
Tayce Jordan Veterinary Integrative Biosciences 2020
Taylor Lori Public Service and Administration 2020
Tsvetkov Pavel  Nuclear Engineering 2020
Vanduinkerken Wyoma University Libraries 2020
Voges Andra Large Animal Clinical Sciences 2020
Hamed Ali-Ismail Pharmacy Practice 2019
Sherry Lin Health Policy and Management 2019
Nayef Alyafei Petroleum Engineering Program 2019
Cody Bruce Nursing 2019
Noelle Sweany Educational Psychology 2019
Rackley Robin  Teaching, Learning and Culture 2019
Steve Rodgers Construction Science 2019
Jinsil Hwaryoung Seo Visualization 2019
Philippe Hercot FINANCE 2019
Tara Blasor ACCOUNTING 2019
Camille Hailey  MANAGEMENT 2019
Sara Williams Liberal Studies 2019
Aric Short Law 2019
Van Wilson Microbial Pathogenesis and Immunology 2019
Mark Sicilio Humanities in Medicine 2019
Reyko Huang International Affairs 2019
Britt Mize English 2019
Yuki Waugh International Studies 2019
Joseph Ura Political Science 2019
Mary Campbell Sociology 2019
Cheryl Herman Veterinary Integrative Biosciences 2019
James Derr Veterinary Pathobiology 2019
Maureen Brown  Caruth School of Dental Hygiene 2019
Qian Wang Biomedical Sciences 2019
Inci Guneralp Geography 2019
Christina Wiederwohl Oceanography 2019
Tobin Redwine Agricultural Leadership, Education, and Communications 2019
Gary Wingenbach Agricultural Leadership, Education, and Communications 2019
Margaret Glasner Biochemistry & Biophysics 2019
Kristi Shryock Aerospace Engineering 2019
Victor Ugaz Chemical Engineering 2019
Aakash Tyagi Computer Science and Engineering 2019
Sunil Khatri Electrical and Computer Engineering 2019
Jennifer Marshall Physics and Astronomy 2019
Asha Rao Biology 2019
Anne Shiu Mathematics 2019
Amber Schaefer Chemistry 2019
Brown William Public Service and Administration 2018
McDonald Stephen Restorative Sciences 2018
Miller Amp Office of the Dean/Restorative Sciences 2018
Zimmer Warren Medical Physiology 2018
Trzeciakowski Jerome Medical Physiology 2018
Montalvo-Liendo Nora Nursing 2018
Matthews Sharon Teaching, Learning & Culture 2018
Mark Christine  Educational Administration & Human Resource Development 2018
Boyd James Aerospace Engineering 2018
Alge Daniel Biomedical Engineering 2018
Johnson Mark Engineering Technology and Industrial Distribution 2018
Hogan Harry Mechanical Engineering 2018
Nowotarski Christopher Atmospheric Sciences 2018
Shamberger Kathryn Oceanography 2018
Rambo Lynne Law 2018
O'Farrell Mary Ann English 2018
Rouleau Brian History 2018
Dietrich Katheryn Sociology 2018
Street Nancy Communication 2018
Courtright Stephen Management 2018
Rice Sarah Accounting  2018
Seipp Leslie Marketing 2018
Johnson Natalie Environmental and Occupational Health 2018
Ryan Kathryn Biology 2018
Folden Charles Chemistry 2018
Sivakumar Natarajan Math 2018
Ford Lewis Physics and Astronomy 2018
Tafreshi Reza Mechanical Engineering 2018
Ramadoss Jay Veterinary Physiology & Pharmacology 2018
Dodd Bert Veterinary Small Animal Clinical Sciences 2018
Mosbo-Ballestro Julie Libraries 2018
Hay Heather Pharmacy Practice  2018
Briske David Ecosystem Science and Management 2018
Moore Lori Agricultural Leadership, Education, and Communications 2018
Odom Summer Agricultural Leadership, Education, and Communications 2018
La Fayette Carol Visualization 2018
Li Wei Landscape Architecture & Urban Planning 2018
Bunch-Davis Carol Liberal Studies 2018
Abbott Louise Veterinary Integrative Biosciences 2017
Bardenhagen Eric Landscape Architecture & Urban Planning 2017
Bosenbark Margaret Nursing 2017
Byrns Glenda Educational Psychology 2017
Caffey Stephen Architecture 2017
Carlson David Anthropology 2017
Collins Donald Atmospheric Sciences 2017
Dunlap Kathrin Animal Science 2017
Eckman Stacy Veterinary Small Animal Clinical Sciences 2017
Eusebi Ricardo Physics and Astronomy 2017
Griffith Jennifer Public Health Studies 2017
Harrington Maxine Law  2017
Hein Travis Surgery 2017
Hinojosa Felipe History 2017
Hu James Biochemistry and Biophysics  2017
Kerr David Mathematics 2017
Klein Andrew Geography 2017
Lightfoot Timothy Health and Kinesiology 2017
Lim Soon-Mi Chemistry 2017
McGuire Sean Accounting 2017
Miranda Rajesh Neuroscience and Experimental Therapeutics 2017
Mu Ren International Affairs 2017
Nutan Mohammad Pharmaceutical Sciences 2017
Rudd LeeAnn English 2017
Sare Laura Libraries 2017
Shaw Brian Plant Pathology and Microbiology 2017
Villalobos José Hispanic Studies 2017
Wehrly Thomas Statistics 2017
Wells R.J. David Marine Biology 2017
Wesson Michael Management 2017
Whitten Dwayne Information & Operations Management 2017
Wiggins Steven Economics 2017
Bearfield Dominic Public Service and Administration 2016
Chen Wei-Jung Neuroscience and Experimental Therapeutics 2016
Ciccolella Federica International Studies 2016
Daniels Lacy N/A 2016
Edwardson Jeffrey Economics 2016
Furubotten Lisa N/A 2016
Grant William Wildlife and Fisheries Sciences 2016
Gratz Paul Electrical & Computer Engineering 2016
Hilty Christian Chemistry 2016
Horney Jennifer Environmental and Occupational Health 2016
Huang Chang-Shan Landscape Architecture & Urban Planning 2016
Hwang Wonmuk Biomedical Engineering 2016
Jasperson Jon Information and Operations Management 2016
Johnson Michael Engineering Technology & Industrial Distribution 2016
Linneman Judith Sociology 2016
Martinez Elizabeth Small Animal Clinical Sciences 2016
McCord Gary Neuroscience and Experimental Therapeutics 2016
Melconian Dan Physics and Astronomy 2016
Newman Neal School of Law 2016
O'Brien Michael Architecture 2016
Peycke Laura Small Animal Clinical Sciences 2016
Rapp Anita Atmospheric Sciences 2016
Retnanto Albertus N/A 2016
Richardson Mary Jo Oceanography 2016
Salin Victoria Agricultural Economics 2016
Schleicher Deidra Management 2016
Seaback Wanda N/A 2016
Tran Kim-Vy Physics and Astronomy 2016
Viruru Radhika Teaching, Learning, and Culture 2016
Walling Herbert Marine Transportation 2016
Waxman Hersholt Teaching, Learning, and Culture 2016
Wilkinson Heather Plant Pathology and Microbiology 2016
Williams Tiffani Computer Science & Engineering 2016
Winking Jeffrey Anthropology 2016
Wooley Karen Chemistry 2016
Alton Stephen School of Law 2015
Athreya Sheela Anthropology 2015
Campbell Lisa Oceanography 2015
Clemens Nathan Educational Psychology 2015
Cook Audrey Small Animal Clinical Sciences 2015
Coverdale Josie Animal Science 2015
Decker Willa College of Nursing 2015
Elbashir Nimir TAMUQ 2015
Erukhimova Tatiana Physics and Astronomy 2015
Grunlan Melissa Biomedical Engineering 2015
Hawkins Gene Civil Engineering 2015
Hubbard John Neuroscience and Experimental Therapeutics 2015
Hutchison Robin University Libraries 2015
Karthikeyan Raghupathy Biological and Agricultural Engineering  2015
Koufteros Xenophon Information and Operations Management 2015
Lawo-Sukam Alain Hispanic Studies 2015
Li Ming-Han Landscape Architecture and Urban Planning 2015
Liew Jeffrey Educational Psychology 2015
Loguinov Dmitri Computer Science and Engineering 2015
Luce Andrea College of Pharmacy 2015
Manuel David Mathematics 2015
McDonald Tommy Environmental and Occupational Health 2015
McNamara Ann Visualization 2015
Meer Jonathan Economics 2015
Meininger Cynthia Medical Physiology 2015
Moreno-Centeno Erick Industrial and Systems Engineering 2015
Mueller-Harknett Ursula Statistics 2015
Napper Larry International Affairs 2015
O'Reilly Kathleen Geography 2015
Rayfield John Agricultural Leadership, Education and Communication 2015
Robinson Elizabeth English 2015
Saunders Ashley Small Animal Clinical Sciences 2015
Sharp Nathan Accounting 2015
Singleton Daniel Chemistry 2015
Troy Lisa Marketing 2015
Würsig Bernd TAMUG 2015
Allred Clinton Nutrition and Food Science 2014
Barr James Veterinary Small Animal Clinical Sciences 2014
Bremick Mark College of Pharmacy 2014
Carlson Deborah Anthropology 2014
Dessler Andrew Atmospheric Sciences 2014
Dubriwny Tasha Communication 2014
Erminy Marcel Architecture 2014
Fernando Sandun Biological and Agricultural Engineering 2014
Gary Jodie College of Nursing 2014
Girimaji Sharath Aerospace Engineering 2014
Goldsby Dianne Teaching, Learning, and Culture 2014
Harrell Jeanne University Libraries 2014
Harris-Gehring Kerri Animal Science 2014
Howard Peter Mathematics 2014
Jo Javier Biomedical Engineering 2014
Juntune Joyce Educational Psychology 2014
Keyser John Computer Science and Engineering 2014
Macri Lucas Physics and Astronomy 2014
Maggert Keith Biology 2014
Marshall Christopher Marine Biology 2014
Musser Jeffrey Veterinary Pathobiology 2014
Nounou Hazem Electrical and Computer Engineering 2014
Perry Nandra English 2014
Puller Steve Economics 2014
Roark Brendan Geography 2014
Srinivasa Arun Mechanical Engineering 2014
Taylor Lori Bush School of Government & Public Service 2014
Parish Janet Marketing 2014
Vigus Glen Visualization 2014
Weaver Constance Accounting 2014
Wesson Liesl Management 2014
Wheeler Steven Chemistry 2014
Batteas James Chemistry 2013
Bilbo David Construction Science 2013
Brannstrom Christian Geography  2013
Castillo Jasen BUSH School of Government and Public Service   2013
Diaz Michelle Accounting 2013
Hudson David History 2013
Hufton Amie TAMUG 2013
Hyland David Aerospace Engineering  2013
Janakiraman Ram Marketing 2013
Johnson Gregory Veterinary Integrative Biosciences 2013
Katzgraber Helmut Physics and Astronomy 2013
Krammer Arnold History 2013
Kreuter Urs Ecosystem Science and Management 2013
Kumar Subhoda Information & Operations Management 2013
Larsen Terry Visualization  2013
Lytton Robert Civil Engineering 2013
Maitland Kristen Biomedical Engineering  2013
Morey Anne English 2013
Nasiri Shaima Atmospheric Sciences 2013
Pickett Carmelita University Libraries  2013
Seapy Dave Science Program- QTAR  2013
Shatalov Oksana Mathematics 2013
Sheather Simon Statistics 2013
Silvy Nova Wildlife and Fisheries Sciences 2013
Smith Charles Anthropology 2013
Smith Donald Industial and Systems Engineering  2013
Stough Laura Educational Psychology 2013
Wang Jia Educational Administration and Human Resource Development 2013
Washburn Shannon Veterinary Physiology & Pharmacology 2013
Williams Jennifer Agricultural Leadership, Education, and Communication 2013
Agnor Dottiedee Health and Kinesiology 2012
August John Small Animal Clinical Sciences 2012
Bevan John Chemistry 2012
Cairns David Geography 2012
Chen Allen Marketing 2012
Chlup Dominique Educational Administration and Human Resource Development 2012
Coleman Gerard TAMUG 2012
Conlee Don Atmospheric Sciences 2012
Criscione John Biomedical Engineering 2012
Dutta Bhaskar Physics and Astronomy 2012
Eckert Suzanne Anthropology 2012
Fang Alex Engineering Technology and Industrial Distribution 2012
Hailey Camille Management 2012
Heim Gregory Information & Operations Management 2012
Holliday Shelley Architecture 2012
Karkoub Mansour Mechanical Engineering 2012
Linhart Jean Mathematics 2012
McKay Rebecca University Libraries 2012
Menzies Max Agricultural Economics 2012
Narayanan Krishna Electrical and Computer Engineering 2012
Papovich Casey Physics and Astronomy 2012
Reed Helen Aerospace Engineering 2012
Rich Elisabeth International Studies 2012
Scott David Recreation, Park, and Tourism Sciences 2012
Seipp Adam History 2012
Thornton Gabriela Bush School of Government & Public Service 2012
Vanegas Jorge Architecture 2012
Watkins Jeffrey Large Animal Clinical Sciences 2012
Woodward Richard Agricultural Economics 2012
Arant-Kaspar Wendi Sterling C. Evans Library  2011
Bissett Wesley Veterinary Large Animal Clinical Sciences 2011
Brooks David Oceanography 2011
Cole Bryan Educational Administration & Human Resource Development 2011
Cudd Tim Veterinary Physiology and Pharmacology 2011
Dabney Alan Statistics 2011
Engel Jeffrey Bush School of Government  2011
Gaede Holly Chemistry 2011
Gibson Joanna English 2011
Hajash Donna Visualization  2011
Heffer Robert Psychology 2011
Hull Rachel Psychology 2011
Knight Shannon Accounting 2011
Korty Rob Atmospheric Sciences 2011
Krajicek John EMBA/MBA 2011
Lester Richard Management 2011
Menzel Christopher Philosophy 2011
Mjelde James Agricultural Economics 2011
Morgan Joseph Engineering Technology & Industrial Distribution 2011
Morrison Gerald Mechanical Engineering 2011
Nounou Mohamed Chemical Engineering  2011
Sachs Matthew Biology 2011
Smith James Construction Science  2011
Smith Patricia Biological & Agricultural Engineering 2011
Stganac Thomas Aerospace Engineering 2011
Vannest Kimberly Educational Psychology 2011
von Zharen Wyndylyn Maritime Adminstration and Maritime Science  2011
Wickersham Tryon Animal Science 2011
Yasskin Phillip Mathematics 2011
Zhu Ding Petroleum Engineering 2011
Amato Nancy Computer Science and Engineering 2010
Ashworth Kenneth BUSH School of Government and Public Service   2010
Brooks Sarah Atmospheric Sciences 2010
Dorsey Leroy Communication 2010
George Theodore Philosophy 2010
Hamilton Kirk Architecture 2010
Hamilton Scott Recreation, Park and Tourism Sciences  2010
Hardin Kenn Chemistry 2010
Hurtado Johnny Aerospace Engineering  2010
Jacobs Timothy Mechanical Engineering  2010
Johnson James Horticulture Science 2010
Kirkman Brad Management 2010
Louchouarn Patrick TAMUG 2010
McDougal Mary Biomedical Engineering  2010
Murphy Michael Landscape Architecture and Urban Planning   2010
North Simon Chemistry 2010
Ozalp Nesrin Mechanical Engineering Program-TAMQ 2010
Park John Agricultural Economics 2010
Ponsford Bennett University Libraries  2010
Quiring Steve Geography 2010
Schloss Rebecca History  2010
Shaub Mike Accounting 2010
Snowden Karen Veterinary Pathobiology 2010
Sorescu Alina Marketing 2010
Stickney Mark Veterinary Small Animal Clinical Sciences  2010
Swearingen Jan English 2010
Toby Ellen Statistics 2010
Walton Jay Mathematics 2010
Woodward Robert Educational Psychology 2010
Zhang Dalun Dun Educational Psychology 2010
Abbott Louise Veterinary Integrative Biosciences 2009
Alvarado Jorge Engineering Technology & Industrial Distribution 2009
Arizpe Norma Hispanic Studies 2009
Bilbo David Construction Science 2009
Boas Harold Mathematics 2009
Bridges Cheryl Marketing 2009
Carney Ginger Biology 2009
DiMarco Steve Oceanography 2009
Erukhimova Tatiana Physics 2009
Goodwin Susan Head of Learning & Outreach Services 2009
Green Thomas Anthropology 2009
Grunlan Melissa Biomedical Engineering 2009
Gutierrez-Osuna Ricardo Computer Science & Engineering 2009
Hammer Janet Teaching, Learning, & Culture 2009
Hill Rodney Architecture 2009
Khatri Sunil Electrical & Computer Engineering 2009
Knock Susan Marine Sciences 2009
Layne Christopher Bush School of Government & Public Service 2009
LeBuffe Michael Philosophy 2009
McNeill Elisa Beth Health & Kinesiology 2009
Oliva Rogelio Information Technology 2009
Penson John Agricultural Economics 2009
Peterson David Biochemistry & Biophysics 2009
Petrick Jim Recreation, Park and Tourism Sciences 2009
Raymond Anne Geology 2009
Romo Daniel Chemistry 2009
Stasny Mary Accounting 2009
Taylor-Robinson Michelle Political Science 2009
Zoran Debra Veterinary Small Animal Clinical Sciences 2009
Abdel-Wahab Ahmed Chemical Engineering- TAMUQ 2008
Barrett Jeannie Accounting 2008
Clark Norm Engineering Technology & Industustrial Dist. 2008
Egenolf Susan English 2008
Ellis Debra Construction Science 2008
Fournier Constance Educational Psychology 2008
Hill-Jackson Valerie Teaching, Learning & Culture 2008
Jones Glenn Marine Science 2008
Kerr Deborah No Department 2008
Kerwin Sharon Veterinary Small Animal Clinical Sciences 2008
Kuchment Peter Mathematics 2008
Lampo Sandi Marketing 2008
Mann George Architecture 2008
McCann Janet English 2008
Meissner Kenith Biomedical Engineering 2008
Prechel Harland Sociology 2008
Russell Karen Veterinary Pathobiology 2008
Savell Jeffrey Animal Science 2008
Sinova Jairo Physics 2008
Starr Douglas Agricultural Leadership, Education and Communication 2008
Stephenson Michael Communication 2008
Swaroop Darbha Mechanical Engineering 2008
Swim Jr. Keith Management 2008
Thornton Dan Oceonography 2008
Weimer Kathy University Libraries 2008
Welch Jennifer Computer Science 2008
Wu X. Ben Ecosystem Science and Management 2008
Yang Ping Atmospheric Sciences 2008
Yennello Sherry Chemistry 2008
Zoran Mark Biology 2008
Arnold Michael Horticultural Sciences 2007
Balester Valerie English 2007
Barucchieri Paulo Architecture 2007
Boadu Frederick Agricultural Economics 2007
Busch Paul Marketing 2007
Curry Guy Industrial & Systems Engineering 2007
Eide Marian English 2007
El-Halwagi Mahmoud Chemical Engineering 2007
Epifanio Craig Atmospheric Sciences 2007
Gundy Ann Educational Administration 2007
Hall Bob Educational Psychology 2007
Keyser John Computer Science 2007
Kirkendall Andrew History 2007
Klein Gregory Mathematics 2007
Landry Andre Marine Biology 2007
La-Pastina Antonio Communication 2007
Morgan Roger Mechanical Engineering 2007
Neill William Wildlife and Fisheries Sciences 2007
Olson Jim Bush School 2007
Pennington James Chemistry 2007
Quick Christopher Veterinary Physiology & Pharmacology 2007
Rosynek Michael Chemistry 2007
Sweeney Donald Landscape Architecture and Urban Planning 2007
Thomas Debbie Oceanography 2007
Thornton Lanie Accounting 2007
Umphress Elizabeth Management 2007
Vigh Gyula Chemistry 2007
Willard Michael Veterinary Small Animal Clinical Sciences 2007
Yang Lan Library--Document delivery services 2007
Angulo Antonieta Architecture 2006
Austin Amy Mathematics 2006
Bell-Pedersen Deborah Biology 2006
Blasingame Thomas Petroleum Engineering 2006
Brumbelow James Kelly Civil Engineering 2006
Burlbaw Lynn Teaching, Learning, & Culture 2006
Chen Jianer Computer Science 2006
Cline Daren Statistics 2006
Darensbourg Marcetta Chemistry 2006
Davenport Donna Educational Psychology 2006
Foster Christine Medical Sciences Library 2006
Gibson Claude English 2006
Haque Mohammed Construction Science 2006
Herman James Veterinary Physiology & Pharm. 2006
Kundur Deepa Electrical and Computer Engineering 2006
Lafon Charles Geography 2006
Lineberger R.D. Horticultural Sciences 2006
Maceo Debra Kinesiology 2006
Martindale Lanny Finance 2006
McAnally Mary Accounting 2006
McArthur Newell Veterinary Integrative Biosciences 2006
McWhirter David English 2006
Paetzold Ramona Management 2006
Rutherford Tracy Agricultural Leadership, Education, and Communication 2006
Slowey Niall Oceanography 2006
Sterle Jodi Animal Science 2006
Street Nancy Communications 2006
Adkisson Amanda Finance 2005
Ahr Wayne Geophysics 2005
Allen John Economics 2005
Anderson Richard Economics 2005
Bierman Leonard Management 2005
Boettcher Cynthia Teaching, Learning, & Culture 2005
Dunsford Deb Agricultural Education 2005
Ford David Chemical Engineering 2005
Gill Gary Marine Science 2005
Goodson Patricia Health and Kinesiology 2005
Hill-Price Angie Engineering Technology 2005
Horlen Joe Construction Science 2005
Johnson Mark Pathobiology 2005
Kenimer Ann Biological & Ag Engineering 2005
Larson David Mathematics 2005
Liu Hongxing Geography 2005
McDermott Make Mechanical Engineering 2005
Miller J. Creighton Horticulture 2005
Mosley Pixie Evans Library 2005
Moyes Rita Biology 2005
Naderi (Rosenblatt), Landscape Architecture & Urban Plan. 2005
Perry Linda Accounting 2005
Pope Christopher Physics 2005
Putnam Linda Communication 2005
Reddy Narasimha Electrical Engineering 2005
Simanek Eric Chemistry 2005
Simpson R. Pathobiology 2005
Barton Claudia Small Animal Medicine 2004
Belmonte Arthur Mathematics 2004
Bradford James History 2004
Carrigan Esther Library 2004
Carter Kent Large Animal Medicine 2004
Daniel Stephen Philosophy 2004
Ditton Robert Wildlife and Fisheries Sciences 2004
Elledge Jerry Health and Kinesiology 2004
Gibson Richard Geology and Geophysics 2004
Haupt Karl TAMUG 2004
Hsieh Tony Engineering Technology 2004
Hubacek Lisa Management 2004
Humphrey Jay Biomedical Engineering 2004
Jansen Dennis Economics 2004
Klein Andrew Geography 2004
Knight Robert Rangeland Ecology and Management 2004
Lynch Patricia Educational Psychology 2004
Matthews Pamela English 2004
McDaniel Stephen Marketing 2004
North Simon Chemistry 2004
Novak Joe Horticulture 2004
Palazzolo Alan Mechanical Engineering 2004
Parzen Emanuel Statistics 2004
Toback David Physics 2004
Valasek John Aerospace Engineering 2004
Workman Ron Finance 2004
Allen Roland Physics 2003
Batista Paul Health and Kinesiology 2003
Bornstein Daniel History 2003
Boyd Barry Agricultural Education 2003
Capps Oral Agricultural Economics 2003
Carrol Raymond Statistics 2003
Chang Tyne-Hsien TAMUG 2003
Collins Donald Atmospheric Sciences 2003
Dietrich Katheryn Sociology 2003
Dorsey Leroy Communication 2003
Dye R. Finance 2003
Ellis Christopher Landscape Architecture & Urban Plan. 2003
Fink Rainer Engineering Technology 2003
Garcia-Diaz Alberto Industrial Engineering 2003
Gold Roger Entomology 2003
Golsan Richard Modern and Classical Languages 2003
Kennis Robert Small Animal Medicine 2003
Lafyette Carol Architecture 2003
Mannan Sam Chemical Engineering 2003
McGowan Annie Accounting 2003
Pepper Alan Biology 2003
Pinckney James Oceanography 2003
Riccio Cynthia Educational Psychology 2003
Rogers Kenita Small Animal Medicine 2003
Schultz Charles Evans Library 2003
Willamson Vickie Chemistry 2003
Yoliyat Hamid Electrical Engineering 2003
Zardkoohi Ashgar Management 2003
Benefiel Candace Humanities Library 2002
Brooks Charles History 2002
Brooks Douglas English 2002
Chin Anne Geography 2002
Enjeti Prasad Engineering   2002
Hogg John Chemistry 2002
Joyce Joseph Large Animal Medicine & Surgery 2002
Kinney Michael Accounting 2002
Kirchman Susan Architecture 2002
Klinefelter Danny Agricultural Economics 2002
Konrad Christoph Modern and Classical Languages 2002
Lawrence Barry Engineering Technology 2002
MacKenzie Duncan Biology 2002
Malave Cesar Industrial Engineering 2002
Medhurst Martin Speech Communication 2002
Paprock Kenneth Educational Human Res. Dev. 2002
Rabinowitz Phillip Geology & Geophysics 2002
Reddy J.N. Mechanical Engineering 2002
Rodriquez Peter Management 2002
Schwarz John Marine Biology (TAMUG) 2002
Seaman Don Educational Human Res. Dev. 2002
Sherman Michael Statistics 2002
Smith Dudley Soil and Crop Sciences 2002
Tell Pete Entomology 2002
Vasquez Guillermo Architecture 2002
Walther Thomas Physics 2002
Wikse Steven Large Animal Medicine & Surgery 2002
Wilkins Mike Accounting 2002
Anand N.K. Mechanical Engineering 2001
Caris Nina Biology 2001
Carlson Leland Aerospace Engineering 2001
Davison Richard Architecture 2001
Dawson Joseph History 2001
Duller Nelson Physics 2001
Estes Ernest Lathen Marine Sciences  (TAMUG) 2001
Gert Heather Philosophy & Humanities 2001
Hannah James English 2001
Herbet Bruce Geology & Geophysics 2001
Hoffman Anton Veterinary Anatomy & Public Health 2001
Holub Glenn Animal Science 2001
Lowy Susan Health and Kinesiology 2001
Porter Jay Engineering Technology 2001
Rister Edward Agricultural Economics 2001
Rosen David Psychology 2001
Senseman Scott Soil and Crop Sciences 2001
Shetty Bala Info. & Op. Management 2001
Speed Michael Statistics 2001
Stewart Randy Veterinary Physiology & Pharm. 2001
Stough Laura Educational Psychology 2001
Sui Daniel Geography 2001
Sulikowski Gary Chemistry 2001
Wenger Dennis Edward Landscape Architecture & Urban Plan. 2001
Wiest Natalie Library (TAMUG) 2001
Yadav Manjit Marketing 2001
Yagoobi Jamal Syed Mechanical Engineering 2001
Zhou Jing Management 2001
Bratton Gerald Veterinary Anatomy 2000
Carroll Julie Statistics 2000
Catala Pierre Engineering Technology 2000
Coody Millard Construction Science 2000
Cote Gerard Industrial Engineering 2000
DeRose Victoria Chemistry 2000
Dewald Duane Marketing 2000
Dooley Larry Education Human Resource Dev. 2000
Eden Lorraine Management 2000
Giese Benjamin Oceanography 2000
Grant Melinda Health and Kinesiology 2000
Hall Charles Agricultural Economics 2000
Halter Gary Political Science 2000
Highsmith Anne Library 2000
Hooper Richard Large Animal & Medicine Surgery 2000
Huang Chang-Shan Landscape Architecture & Urban Plan. 2000
Moyes Rita Biology 2000
Murano Peter Animal Science 2000
Murthy Uday Accounting 2000
Neilson William Economics 2000
Orville Richard Atmostphere Science 2000
Pitts Jon Mathematics 2000
Poston Dudley Sociology 2000
Rajagopal K.R. Mechanical Engineering 2000
Rose Werner Performance Studies 2000
Suen Ching-Yun General Academics (TAMUG) 2000
Vogelsang Martha Animal Science 2000
Welch Jennifer Computer Science 2000
Albrecht Carol Sociology 1999
Andrews Malcolm Mechanical Engineering 1999
Bryant William Oceanography 1999
Cassidy Nancy Accounting 1999
Dacin M. Management 1999
Futrell Charles Marketing 1999
Greenwald Michael Theater Arts 1999
Gyeszly Suzanne Library 1999
Hallmark Charles Thomas Soil and Crop Sciences 1999
Holcomb Christopher English 1999
Howze Jo Electrical Engineering 1999
Hughes Jan Educational Psychology 1999
Kallendorf Craig English/Modern Languages 1999
Kihm Ken Mechanical Engineering 1999
Lowe Bruce Mathematics 1999
McCord Gary Human Anatomy 1999
Naugle Donald Physics 1999
Page Charles Large Animal Medicine 1999
Patterson Comer Biology 1999
Peterson David Biochemistry and Biophysics 1999
Ponder Leonard Health and Kinesiology 1999
Pugh David Landscape Architecture 1999
Siebert John Agricultural Economics 1999
Snyder Samuel Surgery 1999
Tatum Michael Veterinary Anatomy 1999
Tiner Tammy Chemistry 1999
Volkman Nancy Landscape Architecture 1999
Wormuth John Oceanography 1999
Abrams Robin Architecture 1998
Blanchard Terry Large Animal Medicine 1998
Bowman Kenneth Meteorology 1998
Brown Lawrence Biology 1998
Busbee David Veterinary Anatomy 1998
Chen Jianer Computer Science 1998
Chona Ravi Mechanical Engineering 1998
Dacin Peter Marketing 1998
Fields Paige Finance 1998
Funkhouser Norma Medical Sciences Library 1998
Geldred John Human Anatomy 1998
Kapes Jerome Educational Psychology 1998
Kenimer Ann Agricultural Engineering 1998
Kinra Vikram Aerospace Engineering 1998
Newton H. Joseph Statistics 1998
Poole Marshall Scott Speech Communications 1998
Ramsey W. Shawn Animal Science 1998
Reddell Donald Agricultural Engineering 1998
Sanders Charles Obstetrics and Gynecology 1998
Scott Timothy Biology 1998
Sharkawy M. Atef Landscape Architecture 1998
Thornton Lanie Accounting 1998
Tolson Homer Health and Kinesiology 1998
Vallone Lynne English 1998
Walters Michael Anthropology 1998
Welch George Physics 1998
Williams Eric Modern and Classical Languages 1998
Wiltschko David Geology and Geophysics 1998
Zajicek Jayne Horticulture 1998
Agnolet Glenn Physics 1997
Anderson Aubrey Oceanography 1997
Bednarz Sarah Geography 1997
Black S.H. Medical Microbiology and Immunology 1997
Broussard Albert History 1997
Davies Fred Horticulture 1997
Dickson D. Bruce Anthropology 1997
Erlandson David Educational Administration 1997
Golden James Biology 1997
Jaeger Laurie Veterinary Anatomy 1997
Joyner Sally Finance 1997
Keim Gerald Management 1997
Langari Reza Mechanical Engineering 1997
Litzenberg Kerry Agricultural Economics 1997
Lowery Lee Leon Civil Engineering 1997
McMullan Charles Construction Science 1997
Morris John Educational Curriculum and Instruction 1997
O'Neal Dennis Mechanical Engineering 1997
Reece Warren Dan Nuclear Engineering 1997
Rogers Kenita Small Animal Medicine 1997
Salazar Abran Speech Communication 1997
Segner Robert Construction Science 1997
Sivakumar Natarajan Mathematics 1997
Smith Roberta Soil and Crop Sciences 1997
Smith Steven Library 1997
Smith Steven Psychology 1997
Wang Suojin Statistics 1997
Wiggins Casper Accounting 1997
Bay Darrell Entomology 1996
Biggerstaff Michael Meteorology 1996
Caraballo Jose Antonio Modern & Classical Languages 1996
Carpenter Stan Educational Administration 1996
DeBlassie Richard Mathematics 1996
Dodd Jane Library 1996
Gunn J. Martyn Biochemistry and Biophysics 1996
Hand Michael Philosophy & Humanities 1996
Hunter Jon Physiology & Pharmacology 1996
Jenkins Omer Statistics 1996
Jennings Steven Geography 1996
Killingsworth Jimmie English 1996
Kohutek Terry Civil Engineering 1996
Kraft Joe Pediatrics 1996
Lee Dale Finance 1996
Loudder Martha Accounting 1996
Morgan Joe Engineering Technology 1996
Morrison Gerald Mechanical Engineering 1996
Peterson Lawrence Computer Science 1996
Peterson Thomas Medical Physiology 1996
Rigsby Enrique Speech Communications 1996
Rodiek Jon Landscape Arch. & Urban Planning 1996
Roussel Allen  Large Animal Medicine & Surgery 1996
Schiffhauer Robert Architecture 1996
Slack Douglas Wildlife and Fisheries Sciences 1996
Thompson Bruce Educational Psychology 1996
Toby Ellen Mathematics 1996
Vinze Ajay Business Analysis 1996
Webb Robert Physics 1996
Bakelman Irene Modern and Classical Languages 1995
Bradshaw Jerry Chemical Engineering 1995
Brown Kirk Soil and Crop Sciences 1995
Burghardt Robert Veterinary Anatomy and Public Health 1995
Coppinger John Engineering Technology 1995
Dockweiler Clarence Educational Curriculum and Instruction 1995
Everett Louis Mechanical Engineering 1995
Hart Jeffery Statistics 1995
Hoyle John Educational Administration 1995
Kerr David Accounting 1995
Kostolnyik J. Zoltan History 1995
Kozik Thomas Mechanical Engineering 1995
MacNeil Kathrine Medical Science Library 1995
Mann George Architecture 1995
Martyn Raymond Plant Pathology 1995
Morgan Jeffrey Mathematics 1995
Nielsen John Meteorology 1995
Paetzold Romona Management 1995
Rose Peter Finance 1995
Ruoff Walter Large Animal Medicine and Surgery 1995
Simpson Jeffry Psychology 1995
Singleton Daniel Chemistry 1995
Skaggs Chris Animal Science 1995
Smith Jonathan Geography 1995
Smith Leonard Construction Science 1995
Unterberger Betty History 1995
Wicksten Mary Biology 1995
Allen Natalie Accounting 1994
Ashley Frank Health and Kinesiology 1994
Bassichis William Physics 1994
Cannella Albert Management 1994
Coody M. Construction Science 1994
Gopalakrishnan Ganesa Chemistry 1994
Jermain Donna Internal Medicine  1994
Jones Diane Psychology 1994
Lenihan John History 1994
McArthur Newell Veterinary Anatomy/Public Health 1994
McCord Gary Anatomy 1994
McKnight Thomas Biology 1994
Mestrovic Stjepan Sociology 1994
Miller Matthew Small Animal Medicine 1994
Nevels Robert Electrical Engineering 1994
Petrillo Raymond Modern and Classical Lang. 1994
Ploehn Harry Chemical Engineering 1994
Rholes Julia Evans Library 1994
Self Joseph Architecture 1994
Sweat Vincent Agricultural Engineering 1994
Szymanski David Marketing 1994
Tchakerian Vatche Geography 1994
Tolson Homer Health and Kinesiology 1994
Walter John Animal Science 1994
Weeks Bradley Veterinary Pathobiology 1994
Wehrly Thomas Statistics 1994
Weller Milton Wildlife and Fisheries 1994
Zoghi Behbood Engineering Technology 1994
Zuberer David Soil and Crop Sciences 1994
Bonham L. Adrianne Educational Human Res. Dev. 1993
Cassone Vincent Biology 1993
Chapman David Evans Library 1993
Conrad Charles Speech Communication  1993
Cooke Olga Modern and Classical Lang. 1993
Dixon James Wildlife and Fisheries 1993
Foulks Charles Internal Medicine 1993
Fry Edward Physics 1993
Fuerst William Business Analysis 1993
Gibson Claude English 1993
Heffington Warren Mechanical Engineering 1993
Hutchinson Joseph Architecture 1993
Hyman Marian Chemistry 1993
Johnson C. Brann Geology 1993
Lou Jack Civil Engineering 1993
MacGilvray Daniel Architecture 1993
Mies William Animal Science 1993
Morgan Daryle Engineering Technology 1993
Oxley Mary Boone Educational Curr. and Instr. 1993
Parasuraman A. Parsu Marketing 1993
Peterson Steven Medical Pharmacology 1993
Rosenheim James History 1993
Schlemmer Frederick Marine Sciences 1993
Smith Kirby Mathematics 1993
Turner J. William Animal Science 1993
Welch Ben Management 1993
Willard Michael Small Animal Med. and Surg. 1993
Wurbs Ralph Civil Engineering 1993
Barney J. Management 1992
Bouton Cynthia History 1992
Canup John History 1992
Chilian William Medical Psychology 1992
Cook Colleen Evans Library 1992
Dahm Paul Statistics 1992
Forrest David Animal Science 1992
Godwin Charles Construction Science 1992
Juvkam-Wold Hans Petroleum Engineering 1992
Kitzmiller Laura Health and Kinesiology 1992
Kubena Karen Animal Science 1992
Lowery Lee Civil Engineering 1992
Mazzullo James Geology 1992
Montgomery John Radiology 1992
Nessler Craig Biology 1992
Nixon Clair Accounting 1992
Perry Linda Accounting 1992
Phillips Lee Industrial Engineering 1992
Poniz Duszan Architecture 1992
Puckett Russell Engineering Technology 1992
Schielack Jane Mathematics 1992
Shafer Harry Anthropology 1992
Storey J. Benton  Horticultural Sciences 1992
Stott George Veterinary Anatomy 1992
Street Richard Speech Comm./Theatre Arts 1992
Suen Ching-Yun General Academics (TAMUG) 1992
Tatum Michael Veterinary Anatomy 1992
Tribble Robert Physics 1992
Worchel Frances Educational Psychology 1992
Barker Donald Educational Psychology 1991
Bednarz Robert Geography 1991
Caris Nina Biology 1991
Curry Richard Modern and Class. Languages 1991
Dodd Mel Evans Library 1991
Fraser Donald Finance 1991
Gilette James Economics 1991
Householder Daniel Educ. Human Resource Dev. 1991
Keeney-Kennicutt Wendy Chemistry 1991
Klatt Fred Landscape Architecture 1991
Kochevar Deborah Veterinary Physiology 1991
Kronenberg Andreas Geophysics 1991
Krueger Willie Poultry Science 1991
Laane Tiiu Modern and Class. Languages 1991
McArthur Margaret Philosophy 1991
McWilliams Abagail Management 1991
Novak Joseph Horticultural Sciences 1991
Parnell Calvin Agricultural Engineering 1991
Poitevent Joe Business Analysis 1991
Randall Robert Civil Engineering 1991
Rogers Kenita Small Animal Medicine 1991
Rowe Marvin Chemistry 1991
Smith Randall General Surgery 1991
Struck Douglas Medical Biochemistry 1991
Townsend Christine Agricultural Education 1991
Tyler John Electrical Engineering 1991
Underwood Harold Biology 1991
White Charles Architecture 1991
Whittaker A. Dale Agricultural Engineering 1991
Agnolet Glenn Physics 1990
Bryan Ronald Physics 1990
Burk James Sociology 1990
Champney Thomas Medical Anatomy 1990
Cox Jeffrey English 1990
Degelman Larry Architecture 1990
Green Thomas Anthropology 1990
Grosse Larry Construction Science 1990
Hall Charles Small Animal Medicine & Surgery 1990
Hodges Louis Recreation & Parks 1990
Holtzapple Mark Chemical Engineering 1990
Kohutek Terry Civil Engineering 1990
Lupton Joanne Animal Science 1990
Miller Gerald Industrial Engineering 1990
Paradice David Business Analysis 1990
Payne Leila Evans Library 1990
Peck Merlin Larry Chemistry 1990
Peterson G. Bud Mechanical Engineering 1990
Prince-Fiocco Marilyn Internal Medicine 1990
Pruitt B.E. Buzz Health and Physical Education 1990
Reed David Horticultural Sciences 1990
Reynolds Larry English 1990
Scrutchfield W. Leon Large Animal Medicine & Surgery 1990
Smart Denise Marketing 1990
Stecher Michael Mathematics 1990
Wiseman Donna Educational Curriculum & Inst. 1990
Wolken Laurence Finance 1990
Aufderheide Karl Biology 1989
Austin Donald Landscape Architecture 1989
Beatty Paulette Industrial Education 1989
Bradford James History 1989
Calvert Robert History 1989
Chang Kai Electrical Engineering 1989
Che Hung Internal Medicine 1989
Conant Jeffrey Marketing 1989
Craig Thomas Vet. Microbiology  1989
Giardino J. Richard Geography 1989
Greer John Architecture 1989
Grider Sylvia Anthropology 1989
Groth John Finance 1989
Hall Hal Library 1989
Hurley Robert Health and Physical Education 1989
Junkins John Aerospace Engineering 1989
MacKenzie Duncan Biology 1989
McCullan William Large Animal Med. & Surgery 1989
McElmurray Thomas Aerospace Engineering 1989
Morgan F. Dale Geophysics 1989
Newman Robert English 1989
Newton Ronald Forest Science 1989
Sanders James Animal Science 1989
Schmitt Richard Chemistry 1989
Smith Roger Physics 1989
Taylor Dan Chemical Engineering 1989
Townsend Joe Agricultural Education 1989
Trzeciakowski Jerome Medical Pharmacology 1989
Zardkoohi Asghar Management 1989
Allen John Economics 1988
Alston Jon Sociology 1988
Anders Vicki Library 1988
Biggs Douglas Oceanography 1988
Burnett John Marketing 1988
Busby Mark English 1988
Clark Donald Vet Physiology & Pharm 1988
Cralle Harry Soil and Crop Sciences 1988
Darensbourg Donald Chemistry 1988
Dennis Maurice Industrial Education 1988
Hickman Larry Philosophy 1988
Hons Frank Soil and Crop Sciences 1988
Kratchman Stanley Accounting 1988
Maffei Gerald Architecture 1988
Maxson Carlton Mathematics 1988
McIntyre John Physics 1988
Paul Vivian Architecture 1988
Quarles John Microbiology & Immunology 1988
Ringer Larry Statistics 1988
Stenning Walter EDCI 1988
Trowbridge Arthur Hematology/Oncology 1988
Vastano Andrew Oceanography 1988
Wild James Biochemistry and Biophysics 1988
Wolf Alice Small Animal Med & Surg 1988
Youngblood Stuart Management 1988
Anderson James Veterinary Physiology 1987
Barnes Robert Internal Medicine 1987
Boggess Albert Mathematics 1987
Boothe Harry Small Animal Medicine & Surgery  1987
Daniel Stephen Philosophy and Humanities 1987
David David Educational Curric & Instruct 1987
Davis Robert Business Analysis 1987
Djuric Dusan Meteorology 1987
Duller Nelson Physics 1987
Dyal Dan Sterling C. Evans Library 1987
Fischer Thomas Electrical Engineering 1987
Florez-Tighe Viola Educational Curric & Instruct 1987
Gadalla Ahmed Chemical Engineering 1987
Greenbaum Ira Biology 1987
Kilpatrick Robert Accounting 1987
Knabe Darrell Animal Science 1987
Larsen Terry Environmental Design 1987
LeUnes Arnold Psychology 1987
Lewis Bart Modern Languages 1987
Lewis Daniel Mathematics 1987
McIntosh William Sociology 1987
Mounce Claude Agricultural Engineering 1987
Peterson Steven Medical Pharmacology 1987
Raymond Anne Geology 1987
Smeins Fred Range Science 1987
Smith Donald Industrial Engineering 1987
Walker John Architecture 1987
Webb Dale Civil Engineering 1987
Woodman Richard Management 1987
Allen David Aerospace Engineering 1986
Berg Jo Library 1986
Campbell Jack Educational Curriculum & Inst. 1986
Carlisle W. Homer Computer Science 1986
Chester David Small Animal Medicine & Surgery 1986
Claborn Larry Vet Physiology & Pharm 1986
Darensbourg Marcetta Chemistry 1986
Davison Emily Psychology 1986
Domenico Patrick Geology 1986
Elleddge Jerry Health & Physical Education 1986
Ezell Margaret English 1986
Gerhold Carl Mechanical Engineering 1986
Gold John Wildlife & Fisheries 1986
Hamilton Wayne Range Science 1986
Hoag Edwin Landscape Architecture 1986
Kimber Clarissa Geography 1986
Machann Clinton English 1986
Mahajan Arvind Finance 1986
Newton Joseph Statistics 1986
Patterson C. Biology 1986
Pregill Philip Landscape Architecture 1986
Ringleb Al Management 1986
Schulze Victor Internal Medicine 1986
Tang Yi-Noo Chemistry 1986
VonGonten Douglas Petroleum Engineering 1986
Wagner Jackson Medical Anatomy 1986
Wellman Paul Philosophy 1986
Zlatkovich Charles Accounting 1986
Anderson David English 1985
Anthony Rayford Chemical Engineering 1985
Baysinger Barry Management 1985
Clark Robert Physics 1985
Diaz Jaime Medical Pathology & Lab. Med. 1985
Dirks Kenneth Medical Pathology & Lab. Med. 1985
Dockweiler Clarence Educational Curriculum & Inst. 1985
Fellenz Robert Interdisciplinary Education 1985
Fraser Adlyn Finance 1985
Gant Michael Political Science 1985
Hartsfield Sandee Small Animal Medicine & Surgery 1985
Hugill Peter Geography 1985
Jackson Katherine Library 1985
Matis James Statistics 1985
Meola Roger Entomology 1985
Morse Richard Petroleum Engineering 1985
Newcomb Martin Chemistry 1985
Owens David Biology 1985
Runnels Robert Meteorology 1985
Sell Jane Sociology 1985
Shearon Winston Accounting 1985
Smith James Soil and Crop Sciences 1985
Steele Gentry Anthropology 1985
Storts Ralph Veterinary Pathology 1985
Trost Frederick Construction Science 1985
Tsutsui Ethel Biochemistry and Biophysics 1985
Ward Donald Aerospace Engineering 1985
Wendler Walter Environmental Design 1985
Williams Glen Computer Science 1985
Alexander Richard Mechanical Engineering 1984
Allert J. Alan Veterinary Physiology 1984
Anderson Terry History 1984
Baldwin Janetta Health and Physical Ed. 1984
Bassichis William Physics 1984
Beasley William Electrical Engineering 1984
Benjamin Ludy Psychology 1984
Brundidge Kenneth Meteorology 1984
Cooper S. Kerry Finance 1984
Dunning Chester History                      1984
Feldman Richard Industrial Engineering 1984
Hinojosa Jesus Urban and Regional Planning 1984
Knebel Earl Agricultural Education 1984
Merkle Morris Soil and Crop Sciences 1984
Morgan Richard Internal Medicine 1984
Nation Jack Psychology 1984
Parrish Linda Industrial, Vocational,&Tech. Ed 1984
Perry William Mathematics 1984
Rice Don Engineering Technology 1984
Segner Robert Construction Science 1984
Slack R. Wildlife and Fisheries Sciences 1984
Treybig L. Bruce Mathematics 1984
Troy Gregory Small Animal Medicine & Surgery 1984
Watson Rand Chemistry 1984
Yancey Thomas Geology 1984
Zeithaml Valarie Marketing 1984
Albanese Robert Management 1983
Barton Claudia Small Animal Medicine & Surgery 1983
Bergbreiter David Chemistry 1983
Burch Robert Philosophy 1983
Christiansen James Agricultural Education 1983
Corrier Donald Veterinary Pathology 1983
Dickson D. Bruce Anthropology 1983
Dutton J. Craig Mechanical Engineering 1983
Fairey John Environmental Design 1983
Franke Harold Animal Science 1983
Hill Rodney Environmental Design 1983
Horn Walter Aerospace Engineering 1983
Krammer Arnold History 1983
Lee William John Petroleum Engineering 1983
Litzenberg Kerry Agricultural Economics 1983
McDermott Make, Mechanical Engineering 1983
McGrail David Oceanography 1983
Montgomery John Radiology 1983
Narcowich Francis Mathematics 1983
Rodgers Alan Chemistry 1983
Stolle Carlton Accounting 1983
Stone Barbara Interdisciplinary Education 1983
Sweet Merrill Biology 1983
Thompson Herbert Marketing 1983
Tieh Thomas Geology 1983
Wiseman Donna Educational Curriculum & Inst. 1983
Alpern Sara History 1982
Barker Donald Educational Psychology 1982
Boone James Mathematics 1982
Costa Luis Modern Languages 1982
Davenport Manuel Philosophy and Humanities 1982
Fowler George Business Analysis 1982
Garcia-Diaz Alberto Industrial Engineering 1982
Hajash Andrew, Geology 1982
Hesby J. Howard Animal Science 1982
Horsley W. Graham Environmental Design 1982
Jenkins William Veterinary Physiology & Pharm. 1982
Keim Gerald Management 1982
Kratchman Stanley Accounting 1982
Laane Jaan Chemistry 1982
Longnecker Michael Statistics 1982
McMurray David Medical Microbiology & Immun. 1982
Milford Murray Soil and Crop Sciences 1982
Morgan Daryle Engineering Technology 1982
Nevels Robert Electrical Engineering 1982
O'Donovan Gerard Biochemistry and Biophysics 1982
Reid Robert Oceanography 1982
Rundell William Mathematics 1982
Russell Leon Veterinary Public Health 1982
Schaffer Ruth Sociology 1982
Stacell Alan Environmental Design 1982
Strader Noel Electrical Engineering 1982
Tolson Homer Health and Physical Education 1982